Výuka jazyka v Británii

Důvody k učení cizích jazyků nemusíme hledat dlouho. Stačí se podívat na inzeráty s nabídkami práce. Drtivá většina z nich obsahuje podmínku umět alespoň jeden světový jazyk. Kromě velké výhody při přijímacích pohovorech, získáte i lepší možnost kariérního růstu. Mimo to…se znalostí cizího jazyka zažijete naprosto jiný požitek z cestování!


Učením se slovíček a gramatiky v cizím jazyce se zdokonalují také vaše vyjadřovací schopnosti v jazyce mateřském. Vzhledem k odlišnosti stavby vět či gramatiky je člověk nucen více se zamýšlet nad svou mateřštinou.

Dokonce bychom našli i důvod zdravotní – je totiž prokázáno, že učení cizích jazyků pomáhá trénovat paměť a tím slouží jako prevence Alzheimerovy choroby.

S výukou začněte co nejdříve. Hned!

Nejlepší formou, jak se učit cizí jazyk je začít již v dětství. Výuka na základní, případně střední škole je už považována za naprostou samozřejmost. V tomto bodě však mnoho lidí s cizími jazyky končí. Neudělají ten klíčový následující krok. Nehledají další možnosti sebevzdělávání…


Studovat jazyk v zahraničí? 

Proč absolvovat výuku cizího jazyka v zahraničí? Většina odborníků se shoduje, že naprosto bezkonkurenčním způsobem výuky jazyka je žít alespoň nějaký čas v prostředí, kde daný jazyk slýcháte každý den. V kombinaci s kvalitním jazykovým kurzem má takové studium nesporné výhody, především v rychlosti a přirozenosti učení. Vždyť, vyrazíte-li například na jazykový kurz do Anglie, není okolo vás pravděpodobně nikdo jiný, kdo by hovořil česky, a tak vám nezbývá nic jiného, než sám začít mluvit anglicky. A právě konverzace je nejdůležitější součástí výuky.

Když angličtinu – tak v Británii!

Jelikož světovým jazykem číslo 1 je angličtina, zůstaňme u ní. Angličtinu můžete studovat v USA, v Austrálii či JAR. Začněte ale ve Velké Británii! Proč zrovna sem by měly zamířit vaše první kroky? Díky výuce v našich školách vám učení britské angličtiny půjde snáze. Navíc nemusíte platit za drahou letenku přes půl světa. Anglie je co by kamenem dohodil a jazykové pobyty v Anglii vycházejí v poměru cena/výkon nejlépe.

Poslední otázkou, kterou zbývá vyřešit je, kde si kurzy angličtiny či jiného cizího jazyka objednat? Ze zkušenosti mohu doporučit web:  jazykové pobyty v zahraničí od Bavard Languages, kde si ze široké nabídky jistě vyberete ten svůj.