Letní brigáda v Anglii

Rádi byste vyrazili do zahraničí za prací, ale pouze na pár měsíců? Hledáte brigádu na léto? Co takhle vyzkoušet brigádu v Anglii? I za relativně krátkou dobu, jako je letní sezona, se můžete zlepšit v jazyce a vydělat pěkné peníze. Na následujících řádcích se dozvíte, kde takovou brigádu sehnat a na co nezapomenout.


O krátkodobé brigády v Anglii je značný zájem a pozice bývají rychle obsazené, proto se začněte porozhlížet včas, klidně před koncem roku nebo začátkem nového.

Jak získat brigádu v Anglii?

Možností, jak získat brigádu v Anglii, je poměrně hodně.


  • Přes agenturu – v České republice je několik agentur, které za poplatek zprostředkovávají letní brigády. Dobře si však agentury prověřte, abyste nenaletěli podvodníkům, kteří z vás jenom vytahají peníze.
  • Internet – jde bezpochyby o nejoblíbenější způsob hledání práce, nejen v Anglii. Stačí do vyhledávače napsat příslušná hesla jako „brigáda v Anglii“ a vyjede vám spoustu nabídek. Samozřejmě existují specializované pracovní portály, které brigády nabízejí, například summer-jobs.co.uk, www.seasonworkers.com nebo www.studentjob.co.uk.
  • Přes známé – Ideální je, pokud osobně znáte někoho, kdo už v Anglii na brigádě byl/je a může vás doporučit, případně zodpovědět všechno, co nevíte a usnadnit vám tak spoustu času.

Sezonní práce v Anglii

Možností, jakou práci přes léto v Anglii dělat, je mnoho, záleží jenom na vás, pro kterou se rozhodnete. Mezi nejvyhledávanější patří sběr ovoce, hlídání dětí, práce v cestovním ruchu, například hotelech, barech či restauracích, oblíbené jsou i práce na dětských letních táborech nebo práce na farmách.

Práce na farmách je poměrně náročná, protože mzda je vyplácená dle množství odvedené práce, nikoliv od hodiny. Sbíráte-li tedy například jahody, musíte jich nasbírat co nejvíce, navíc za předem určený čas. Vezmeme-li v potaz, že často sbíráte pod přímým sluncem, může být práce opravdu vyčerpávající. Ubytování bývá přímo na farmách za určitý týdenní poplatek, většinou v chatkách či karavanech s dalšími lidmi.

Au pair – ačkoliv je práce oblíbená především u dívek, často ji provádějí i chlapci. Některé rodiny dokonce hledají páry, kdy se dívka stará o děti a chlapec například o zahradu. Ubytování i stravu hradí zaměstnavatel, některé rodiny také platí jazykové kurzy a k dispozici vám ve většině případů dají i auto.

Práce v cestovním ruchu – Jde například o práci v baru nebo kavárně, restauraci či v hotelu. Tam jde zpravidla o pozice pokojských či pomocníků v kuchyni.