Je stejná pojistka na hory i k moři?

Při výběru pojistky nehledíme jenom na to nejdůležitější, jako jsou výše pojistných limitů, nebo rozsah. Pokud využíváme srovnání cestovního pojištění, měli bychom logicky hledět také na řadu dalších parametrů, o kterých můžeme říci, že jsou skutečně důležité.

O co konkrétně se jedná? Hlavně o rozsah pojistného krytí, stejně jako o konkrétní aktivity, které mohou s naším pojistným krytím souviset. Pokud i toto zohledníme, máme jistotu, že naše cestovní pojištění do zahraničí bude to správné. A jak se tedy může lišit pojistka, která je určena milovníkům zimní dovolené od té, která je určena na léto? Podívejme se na hlavní rozdíly.

Na co myslet v létě?

Je to především běžná turistická pojistka a tak v některých případech nemusí být problémem ani to, pokud se jedná o nejlevnější cestovní pojištění se základními limity pojistného krytí, stejně jako v základním rozsahu. Zvláště, pokud absolvujeme třeba jenom jednodenní zájezd. Pokud už cestujeme na delší dobu, je dobré sjednat si cestovní pojištění online, které nabídne třeba o pojištění naší odpovědnosti, stejně jako nabídne třeba také pojištění našich zavazadel. I to se dnes vyplatí mít. Pokud cestujeme letadlem, hodí se i možnosti spojené třeba s kompenzací zpoždění. Pokud nastane, můžeme pojišťovnu žádat o adekvátní částku.

Zimní pojistka má svá specifika

Pokud máme v plánu hlavně odpočinek a tedy například wellness hotel, určitě si můžeme sjednat nejlevnější cestovní pojištění online, které se příliš neliší od toho letního. I když Finsko může být výjimkou. Co když ale plánujeme lyžování a snowboarding? V takovém případě již sjednáváme cestovní pojištění na hory, které by mělo mít ve svém základu zahrnuté adrenalinové i rizikové sporty. Zvláště, pokud to nebudou jenom sjezdovky, kde budeme jezdit. A co dodat na závěr? Že u všech pojistek bychom měli zohlednit to, zda se jedná o cestovní pojištění do EU, nebo mimo EU. I to hraje při výběru správné ochrany velkou roli.