Zkušenosti s hledáním práce v Anglii

Práce v zahraničí představuje pro mladé lidi obrovskou výzvu, jak se zdokonalit v cizím jazyce a poznat kulturu dané země. Nejvíce Čechů míří za prací do Anglie. Je lepší hledat práci z domova, nebo raději až po příjezdu? V současné době je to mnohem jednodušší, než před lety. Pomocí internetu získáte nejen všechny potřebné informace, ale zároveň si snadno najdete nabídky práce.


Připravte si vše z domova

Pokud je to jen trochu možné, všechny potřebné náležitosti si zařiďte ještě z České republiky. Práci si sežeňte dopředu, protože hledat ji pak v Anglii vůbec nemusí být snadné. Nezapomeňte, že náklady na život v Anglii jsou poměrně vysoké. Budete si muset platit jídlo, ubytování a v neposlední řadě také dopravu. Finanční příjem by vám měl tyto náklady pokrýt a ještě byste mohli něco ušetřit.


V případě, že do Anglie míříte pouze na prázdninovou brigádu, vyhledávejte spíše sezónní práce. Ideální je výpomoc v restauraci nebo jiném stravovacím zařízení. Ovšem nečekejte, že budete mít práci snů. Je třeba začínat „od píky“, ale i tak si můžete přijít na slušné peníze a navíc jazyk, který si zde zdokonalíte, bude k nezaplacení. Sezónní práce je vhodné hledat alespoň dva měsíce s předstihem, neboť je o ně velký zájem.

Jak hledat práci přímo v Anglii

Jestliže jste se rozhodli hledat práci až po příjezdu do Anglie, pak by vaše kroky měly mířit do jedné z pracovních agentur. Těch je v UK opravdu mnoho, takže je velmi pravděpodobné, že na ni narazíte bez větších obtíží. Agentury jsou bezplatné, registrace vám zabere přibližně jednu hodinu. Je však třeba počítat s tím, že budete nějakou dobu čekat. Pracovní agentury jsou hodně vytížené. Doporučujeme registrovat se ve více agenturách najednou. Žádná pracovní agentura by neměla vybírat poplatky za registraci, přesto se tak někdy děje, dejte si na to opravdu pozor. Od takové agentury je lepší držet se dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *